Kontrast
Czcionka

Serwis Ciepłowniczy
720 821 777

Pogotowie cieplne
660 619 333

Nie marnujmy ciepła

Dodatkowe menu rozwiń

Przejdź

Niemarnowanie opłaca się każdemu

To zwyczaj świadomych konsumentów. Tych, którzy dbają zarówno o własne rachunki jak i całe nasze środowisko. Codzienne wybory każdego z nas wpływają bowiem na… wszystkich wokół. Podejmując działania zgodne z ideą less waste wspólnie tworzymy miejsce, w którym żyjemy, ograniczamy zużycie zasobów i emisję zanieczyszczeń.

Niektóre działania, które pozwalają zaoszczędzić zasoby planety są dostępne na wyciągnięcie ręki. Nie wymagają wiele czasu a mają wymierny wpływ na środowisko. Za jeden z najbardziej wyrazistych przykładów może posłużyć rozsądne korzystanie z ciepła. Większość z nas utrzymuje w mieszkaniach temperaturę 22 stopni Celsjusza. Tymczasem poziom 20-21 stopni jest zupełnie wystarczający, a przy tym korzystnie wpływa na zdrowie i funkcjonowanie. Temperatura 20 stopni uznawana jest także za normatywną dla pomieszczeń mieszkalnych.

Ta z pozoru niewielka zmiana naszych przyzwyczajeń, ma realny wpływ na ograniczenie wykorzystania naturalnych zasobów Ziemi i na zmniejszenie emisji CO2. Jak duży? Wg obliczeń ekspertów Politechniki Warszawskiej, gdyby we wszystkich mieszkaniach w Polsce panowała temperatura 20 stopni obniżylibyśmy emisję CO2 wynikającą z produkcji ciepła o 2 mln ton rocznie, czyli o 10 proc. Do pochłonięcia takiej ilości dwutlenku węgla potrzeba 30 mln drzew.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak mądre korzystanie z ciepła może wpłynąć na całe środowisko, zapraszamy na stronę akcji 20 stopni dla klimatu, którą wspieramy wraz z innymi dostawcami ciepła systemowego.